Після відходу Яроша на бренд ПС чекатиме розкол – політолог

Думаю, що після відходу Дмитра Яроша "Правий сектор" незабаром перетвориться на кілька організацій або відділень, які будуть працювати окремо, пише в своєму блозі на "Новому часі" політолог Сергій Таран. Іншими словами, відбудеться розкол бренду.

При цьому ми повинні розуміти, що єдиної організації "Правий сектор" не було – це був бренд, який передавався на місця певним групам.

У "Правого сектора" немає чітких демократичних процедур, зареєстрованих в статуті, як, наприклад, у традиційних політичних партій. Тому бренд продовжить існувати і далі, хоча, найімовірніше, мова йтиме вже про кілька "Правих секторів" із кількома лідерами. Серед цих лідерів може бути і Ярош – ще не факт, що він пішов далеко.

А пішов він тому, що, як показали останні події, Ярош дотримується класичної правої ідеології. Відповідно до її постулатів, під час війни потрібно об’єднуватися навколо лідера, протистояти загрозі вторгнення і не дестабілізувати ситуацію.

Вважаю, що, вбачаючи перспективу розгойдування ситуації, яку йому, безсумнівно, пропонували, Ярош прийняв рішення піти.

Тепер радикальна сторона, яка виступала за розгойдування, безсумнівно, активізується. Саме тому я і вважаю, що "Правий сектор" розколеться на декілька організацій, які будуть робити абсолютно різні речі, незважаючи на спільну назву.

Перспектива розхитування ситуації дійсно є. Вона може втілитися за умови, що одночасно будуть працювати три точки: по-перше, радикали – "Правий сектор", "Свобода" і, можливо, Ляшко. По-друге, інші політичні сили, зацікавлені в дострокових парламентських виборах, в яких ширший електоральний сектор – та ж "Батьківщина". Ну і, нарешті, в розхитуванні ситуації, хоч і з інших причин, зацікавлена Росія, яка хоче показати світові, що в Україні коїться хаос. Я не кажу, звичайно, що ці центри працюють разом, але певні тактичні інтереси на даному етапі у них можуть збігатися. Якщо ситуацію вдасться розгойдати відразу за трьома напрямками, ми опинимося перед можливістю проведення дострокових парламентських виборів.Источник: “http://uainfo.org/blognews/1447327620-pislya-vidhodu-yarosha-na-brend-ps-chekatime-rozkol-politolog.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя