Як чиновники порушують антимонопольне законодавство - Статьи - Стоп Откат - Взятки, откаты, рейдерство в Украине


Антимонопольне законодавство на Рівненщині порушують не лише виробники продукції чи надавачі послуг, а й чиновники.

Із 56 виявлених за перший квартал року порушень 16 стосувалися бездіяльності міських та селищних рад, зокрема, ради не визначили виконавців послуг з централізованого тепло- і водопостачання і не уклали про це з ними угоди. У разі порушень у наданні послуг споживачам потрібно було б через суд доводити, що саме ці водоканали мають надавати їм послуги.

Молоко подешевшає

Територіальне відділення Антимонопольного комітету України в області виявило, що підприємство “Дубномолоко” закуповує у селян молоко у чотирьох північних районах області за різними цінами. За це його оштрафували на 20 тисяч гривень і пообіцяли відстежувати закупівельні ціни на молоко і надалі. Тим часом рекомендували основним виробникам молокопродукції області знизити на неї оптові відпускні ціни. Причина – сезонне зниження закупівельної ціни на молоко.

- Оскільки обсяги молока навесні і влітку зростають, його закуповують у населення за нижчою ціною, ніж взимку, – пояснив керівник територіального відділення АМКУ в області Віктор Боденчук. – Тобто якщо на початку весни його закуповують по 2,20 гривні за один літр, то у травні – за 1,70-1,80 гривні. В осінньо-зимовий період, коли молока не вистачає, виробники молокопродукції підвищують ціни, у весняно-літній ми рекомендуємо оптові ціни знижувати. Виробники молокопродукцїі повідомляють нам, у яких супермаркетах продається їхня продукція, їм ми також рекомендуємо знизити роздрібні ціни. Тож літр молока чи кисломолочних продуктів зазвичай дешевшає на 10-15 копійок, кілограм сиру чи масла – на 1 гривню. Якщо виробники молокопродукції чи супермаркети наші рекомендації не виконують, ми їх штрафуємо.

Змусять розрахуватися з селянами

Орендарів сільськогосподарських земель перевірять, чи вони дотримуються законів при розрахунках з селянами за оренду.

- Законом передбачено, що за оренду має бути плата не менше 3% від грошової оцінки землі, – розповів Віктор Боденчук. – Вона може бути як грошовою, так і натуральною – у вигляді сільгосппродукції. Втім, не всі орендарі дотримуються законодавства. І або зовсім не платять за оренду, або платять менше 3% від грошової оцінки. Тож нині ми збираємо інформацію про те, як здійснюють розрахунки з селянами орендарі паїв, які займають монопольне становище на території сільрад чи районів, тобто орендують понад 35% земель. Якщо виявимо в орендарів порушення у розрахунках – оштрафуємо.

У БТІ завищували вартість послуг

За два роки представники територіального відділення Антимонопольного комітету перевірили усі бюро технічної інвентаризації області. Цього року – Здолбунівське та обласне БТІ. Серед основних порушень у них – завищення вартості послуг (у них закладали більшу кількість затрачених годин працівника на їхнє надання) та недотримання термінів виконання послуг. Кожне з перевірених цього року БТІ оштрафували на 10 тисяч гривень.

Джерело: Рівне вечірнєИсточник: “http://stopotkat.net/news/view/29417”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя